Jak vybrat prsní tampony?

Prsní vložky a tampóny jsou jednoduchou pomůckou, kterou ocení každá maminka. Pomáhají udržet pokožku čistou, zachytí vytékající mléko a prádlo zůstane suché. Na trhu seženete prsní vložky a tampóny jednorázové i textilní, které se dají prát v pračce.
 
 

Materiál prsních tampónů

Prsní tampóny mohou být jednorázové nebo na více použití, tzn. že se dají prát. Materiály mohou být různé od polyesteru až po 100% bavlnu. Na trhu je opravdu velký výběr a ne vždy je snadné se zorientovat.
 
 

Sběrače mateřského mléka

Pokud maminkám uniká více mléka, je lepší si pořídit sběrače mateřského mléka. Jsou to měkké mušle, které se nosí pod podprsenkou a slouží ke sbírání přebytečného mléka i k ochraně podrážděných bradavek. Materiál je převážně silikon.
 

Chránič prsních bradavek

Chránič prsní bradavky chrání bradavky před popraskáním během kojení a umožňuje bezbolestně kojit, i když jsou bradavky rozpraskané a poraněné. Pomáhá také v případech, kdy má maminka bradavky ploché nebo vpáčené. Je vyroben z tenkého silikonu, díky tomu se přizpůsobí každému tvaru prsu.
 

Gelový obklad

Gelový obklad povzbuzuje laktaci a zklidní podrážděná prsa. Před kojením se přiloží zahřátý gelový obklad, tím povzbudíte laktaci a po kojení chladící obklad, který sníží bolest a podráždění.
 

Kojící klobouček

V případě vpáčených, poraněných nebo oteklých bradavek, které neumožňují dítěti správné přisátí, lze kojit s pomůckou zvanou kontaktní kojící klobouček. Anatomický tvar kloboučků umožňuje miminku zachovat kontakt s přirozenou vůní matčina prsu. Kojící kloboučky jsou vyrobeny z velmi jemného silikonu, který je šetrný k pokožce a má neutrální vůni. Dostupné ve 3 velikostech S, M, L.